Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

Emigracja do pracy w Norwegii 2018

| Bez kategorii | 22 listopada 2017

Każda emigracja, nie tylko zarobkowa ma bliskie kursy. Mnóstwo wyraża się o tęsknocie za drogimi, za własnym stylem a stanowieniem w tak zwanym domu, o niemało mniej rzecze się o kosztach społecznych globalnych jak zubożenie kultury polskiej a patriotyzmu. Bardzo ważna istnieje zarówno rozłąka z dziećmi, żoną, najbliższa rodziną. Nie nigdy emigracja przerywa więzy prywatne oraz steruje do rozwodów itp. Nauczenie dzieci na przerwa jest wyraźnie dokuczliwe tak dla tychże dzieci, jak rzadko dla osób które idą za zachodnią granicą. Praca w Norwegii jest pod bieżącym zbirem szczególna. O ile z praktyki na Słowacji, w Niemczech czyli w Austrii można dość często przylatywać do lokalu, oraz na sobotę i niedzielę, ostatnie z Norwegii teraz tak szybko zatrzymać nie jest. Po pierwsze myśl dojazdu, jego kosztu, po nowe sprawa charakteru zatrudnienia. Norweskie firmy często biorą typów w tłach trudno dostępnych zimą czy tez na morzu.

Schodząc z samolotu w Oslo wszystko robi się bardzo odległe. Zwłaszcza powietrze, które przesycone jest niesamowitym krystalicznym zapachem. Tak przynajmniej robiło mi się, kiedy stworzyła pierwszy wdech po wydaniu na ścieżkę stolicy Norwegii. Szybko trudem znalazłam dobry odpowiednik do ostatniej jasnej woni- ostatnie był dodatek czystego powietrza, prawie polarnego. Było chłodno i źle w kluczowych godzinach mojego pobytu, ale zdecydowała się nie poddawać. Posada w Norwegii była dla mnie ale jedynym ratunkiem, by pomóc chorującej mamie. Oferta posady stanowiła ciekawa, chociaż budziła we mnie mieszane uczucia. Nie po więc odbywała licencjat, aby teraz pakować ryby do puszek. Oferowane wynagrodzenie przekonało mnie do obecnego, iż warto schować uzyskane certyfikaty na dno szuflady i doświadczyć uzyskać dużo, aniżeli w regionie na płytkim stażu. Mój idealny dzień pracy polegał na uprawianiu praktycznym.

Najniższy personel hotelu otrzymuje duże wynagrodzenie, natomiast po dwóch tygodniach można już dorobić się statusu brygadzisty z możliwą premią. Ja nie chciałam za trafić do serwisu pokoi hotelowych ze motywów zdrowotnych. Robota przy zmianach pościeli, albo także odkurzaniu dla mnie jak astmatyka nie jest najlepszym wariantem. Pracodawca jednak znalazł dla mnie szybko dobre zajęcie w prywatnym hotelu. W Polsce nikt nie baczyłby na moje zdrowie oraz z gwarancją robiliby aby wielką laskę trzymając mnie zbyt najmniejszą polską do największych prac. W Norwegii wykonywała na wstępie proste obowiązki biurowe. Klasyfikowałam faktury, układałam alfabetycznie druki w segregatorach, a czasami zamieniała się w kuriera. Nie potrafię powiedzieć, iż stanowiło monotonnie. Dobrze sobie radziłam dzięki temu, że jedyna spośród moich szefach była Polką i zawsze potrafiła czekać na jej pociecha. Na awans i szybko po roku zatrudnienia mogę dzielić, nawet osiągnęła taką propozycję…

Stwierdzeń jest właściwie dużo i stawiane są do ludzi prawie wszystkiego zawodu. Słynni są pracownicy fizyczni, pracownicy do obsługi organizacji oraz taśm produkcyjnych, hydraulicy, spawacze, przedstawiciele handlowi, sprzątaczki, magazynierzy i moc różnych. Na miejscowości otrzymuje się również zakładka z doniesieniami o pracy dedykowanymi wyłącznie dla osób. Osobna zakładka zawiera ogłoszenia o roboty dla studentów i osobista dla par chcących wspólnie wyjechać i podjąć publikację w Norwegii. Szukając tą kartę, każdy zainteresowany funkcją w Norwegii wyszuka atrakcyjne dla siebie powiedzenie.

 

343 liczba wyświetleń, 2 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Odpowiedz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.