Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

Informacje o legalnej pracy w Niemczech

| Bez kategorii | 8 lipca 2014

Niemcy po wstąpieniu Polski do wspólnoty Unii Europejskiej nie wyrazili zgodny na napływ Polskich pracowników, nie oznaczało to, że w Niemczech nasi rodacy nie mogli podejmować zatrudnienia. Owszem było to możliwe jednak wymagało sporo zachodu i samozaparcia. Wielu ludzi odstraszają żmudne formalności oraz czas jaki należy poświęcić, aby móc podjąć ofertę dam pracę w Niemczech od zaraz bez języka. Najwięcej polaków w Niemczech pracuje w budownictwie, co nie znaczy że nie można starać się o bardziej ambitną pracę. Nie dziwi że tak wiele polaków stara się o pracę za odrą. Powody aby podjąć zatrudnienie akurat tam są właściwie dwa: po pierwsze wysokie zarobki gdyż Niemcy są krajem o bardziej rozwiniętej gospodarce i wyższym PKB na mieszkańca, oraz znajdują się blisko Polski co stanowi atut dla ludzi, którzy chcą podtrzymywać Kontakty z rodziną. Nie dziwi zatem, że praca w Niemczech tak kusi naszych obywateli. Od dawna wiadomo że o wiele lepiej zarabia się w euro niż w złotówkach.

Obecnie jednak nadal dla wielu naszych rodaków zapora formalna okazuje się nie do przejścia, jednak kiedy Niemcy w Końcu zdecydują się otworzyć swój rynek pracy, Polacy zaczną wracać z Irlandii czy Anglii właśnie po to aby podjąć pracę fizyczną w Niemczech, gdzie można zarobić więcej i jednocześnie być znacznie bliżej Polski. Jednak zanim się tego doczekamy pozostaje cały czasy żmudne poszukiwanie pracy, i staranie się o legalne zatrudnienie na terenie Niemiec.

Jak zwykły polak może liczyć na pracę w kraju za Odrą? Pierwszym przystankiem na drodze od pracy powinno być znalezienie pracodawcy, który zechce zatrudnić polaka w swojej firmie. W Tym celu należy przejrzeć niemieckie portale poświęcone pracy dla cudzoziemców, i wyszukać takie oferty pracy za granicą w Niemczech jakie najbardziej nam odpowiadają. Jednak nie zawsze udaje się nawiązać kontakt z pracodawcą. W takim wypadku nie powinniśmy załamywać rąk lecz udać się do lokalnego urzędu pracy i przejrzeć ogłoszenia o pracę za granicą, być może posada w Niemczech już na nas czeka?

Zakładając, że udało znaleźć nam się pracodawcę, który zechce nas zatrudnić. Jednak to nie koniec żmudnych spraw papierkowych. Aby podjąć legalną pracę należy dopełnić mnóstwo formalności takich jak pozwolenie na pobyt czy pozwolenie na pracę. Legalna praca na produkcji w Niemczech jest zatem zarezerwowana naprawdę dla wytrwałych ludzi, którzy nie zrażają się szybko drobnymi niedogodnościami. Jednak nasze starania na pewno nie pójdą na marne kiedy już uda nam się podjąć pracę, wszystko zwróci nam się z nawiązką. Pierwszą rzeczą jaka powinna nas mile zaskoczyć w Niemczech to warunki pracy, które są naprawdę dobre, jednak prawdziwy uśmiech pojawić się dopiero przy wypłacie bo także zarobki w Niemczech nie należą do niskich.

 

Linki Sponsorowane

Odpowiedz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.