Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

Oferty pracy w Norwegii na wakacje od lipca

| Bez kategorii | 2 lipca 2015

Ludzie z wyższym edukowaniem, szukające porządnej i prestiżowej pracy muszą umieć świetnie język norweski. Tego postulacie nie muszą często realizować najwięcej przeszukiwani fachmani. Przystają do nich doktorzy, programiści lub niektórzy inżynierowie. Bardzo wiele społeczeństwa zastanawia się nad wyjazdem do zatrudnienia na platformach wiertniczych. Jest to bardzo bolesne, lecz i bardzo świetnie stosowne zadanie. Niepojedynczo jednakże o robotę w tym odcinku. Rewidowani są wykwalifikowani podwładni. Żeby przypuszczać o zatrudnienia na architekturze, trzeba dopełniać kilkanaście specjalistycznych biegów. Jest to robota bardzo porządnie opłacana, a to oznacza, że zarezerwowana jest głównie dla Norweskich. Nie jest to sektor, który znosi na niedobór rąk do pracy.

Po bliższym poznaniu okazało się, że zbyt oferty pracy w Norwegii jest bardzo ogromny. W takich zawodach jak elektryk, kierujący, lakiernik, inżynieryj samochodowy, stolarz, cieśla, monter, malarz, hydraulik, czy telefonista kopary miejsca zatrudnienia można wydobyć w wielu miastach Norwegii. Są też miejsca zatrudnienia dla podwładnych niewykwalifikowanych np. przy układaniu, zatrudnienia w magazynach, czy robotach drogowych. Rozległym zbytem jest medycyna i ochrona, doktorzy, a zwłaszcza pielęgniarki mogą stosunkowo prosto uzyskać pracę. Warunkiem potrzebnym jest znajomość języka.

Przez ostatnie trzy lata przyjechało do Norwegii więcej Polaków, aniżeli na chroniczne mieszka tam imigrantów pakistańskiego pokrewieństwa. Według podarowanych norweskiego Decyzyjnego Biura Statystycznego, konstytuujemy w tym rejonu największą gromadę przybyszów. W Norwegii objeżdża już ponad kilkadziesiąt tysięcy Polaków. Na przeciwnym rejonie pod względem liczby ludności plasują się Szwedzi, którzy wprowadzają się głównie w metropolii. Przesiedleńcom z Polski jest wszystko jedno w jakiej frakcji rejonu będą zamieszkiwać. Najlepsze by mieli prace. Wybierzemy najczęściej niekrzaczasto zaludnione regiony południowej Norwegii. Największym pragnieniem cieszą się Oslo, Hordaland, Rogaland i Akershus. Jeśli jednak tu nie odkryjemy Norwegia praca bez języka, to bez problemu podróżujemy dalej na północ.

Na rejonie, warto złączyć się w tamtejszym urzędzie pracy. Wystarczy do tego paszport. Umożliwi nam to słuszny pobyt aż przez 6 miesiąców. Biura zatrudnienia w Norwegii gwarantują jednostkom dążącym pracy dojazd do kompów, Internetu a także wjazd do telefonu, faksu i kserokopiarki. Wykryjemy tam także obecne ogłoszenia pracy. Pozwolenie na robotę i pobyt moglibyśmy uzyskać tylko, gdy wykryjemy już pracodawcę. Komponujemy wtedy na posterunku morał o upoważnienie na pobyt wraz z okazją podjęcia pracy. Morał taki moglibyśmy zestawić jeszcze w rejonu, w konsulacie lub ambasadzie. Nic nie stoi na zawadzie, ażeby wyrządził to za nas pracodawca. Do morału koniecznie dodać trzeba podaż pracy i rodzaj warunków pracy a także odpłacenia. Podczas przewidywania na pozwalanie nie potrafilibyśmy prawnie manipulować.

Co dlatego mogłoby utrudniać naszych wieśniaków przed wprowadzaniem się w Norwegii? Wielu repatriantów przed wyjazdem na północ obawia się przegrody lingwistycznej. I chociaż w współzawodnictwach specjalistycznych lub takich które potrzebują prostolinijnego dotyku z klientem, biegłość norwega jest potrzebą, o tyle w produkcjach cielesnych, którymi najczęściej trudnią się polscy imigranci, bez kłopotu można sobie doradzić z towarzyskim angielskim.

Reguła jest łatwa: jeżeli zamierzamy odrabiać zwięźlej niż trzy miesiące, to nie musimy się starać o jakiekolwiek pozwolenie na pobyt czy pracę. W przypadku zatrudnienia na sezon powyżej trzech miesięcy musimy wcielić swój pobyt na komisariatu policji albo w resorcie wiadomego obszaru jak również postarać się o pozwalanie na robotę, które zostanie nam odznaczone w zwięzłym czasie. Najczęściej robota przy plonach w Norwegii nie żąda zezwolenia, bowiem jest wliczana do robót tymczasowych.

 

   

838 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Odpowiedz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.